• Enjoy your breakfast

• Ako sa najlepšie učí anglicky? Bežným spôsobom života. Tak nám dnes teta Marcelka s ujom Jožkom vymysleli anglické raňajky. Museli sme si ich najprv pripraviť a až potom zjesť. Komunikovali sme samozrejme len v angličtine. .... enjoy your breakfast ...

viac na:

• Odborné pracovné stretnutie

• Dňa 09.06.2021 sa v našom zariadení konalo odborné stretnutie riaditeľov a sociálnych pracovníkov diagnostických centier Slovenska, na tému:

"Rozhodnutia súdu o uložení výchovného a neodkladného opatrenia klientom diagnostických centier".

Pozvanie prijali:

JUDr. Janka Majerčíková - predsedkyňa Okresného súdu v Ružomberku

PhDr. PaedDr. Dušan Galbavý PhD. - vedúci odboru školstva, Okresný úrad Žilina,

Mgr. Janka Černická - oddelenie odborných a metodických činností, Okresný úrad Žilina

Všetkým účastníkom stretnutia ďakujeme za odborné pripomienky a konštruktívnu diskusiu.

Závery odborného stretnutia budú zaslané príslušným ministerstvám. Veríme, že sa nám začiatkom nového školského roka podarí zrealizovať multidisciplinárne stretnutie s účasťou aj zástupcov jednotlivých rezortov.

• Prevencia

• V spolupráci s Políciou Slovenskej republiky sa v našom zariadení uskutočnila beseda na tému: Trestnoprávna zodpovednosť mladistvých s kpt. Ing. Gabrielou Tkáčovou.

ĎAKUJEME

• Daniel Hevier

• Posledný marcový piatok sme, vďaka tete Marcelke Demkovej, zažili úžasné literárne dopoludnie. Najprv sme sa premenili na rozprávkové bytosti, potom sme vymaľovali písmenká, ktoré sme skladali tak, aby nám z nich vzniklo meno významného spisovateľa. Z rozstrihaných obrázkov sme poskladali portréty spisovateľov a čakali sme, čo sa bude diať.

Odrazu nám jeden pán, ktorý bol aj na poskladanom obrázku, zaklopal na našu tabuľu a vstúpil medzi nás. Naše zariadenie dnes navštívil pán DANIEL HEVIER

Pán Hevier nám porozprával o svojom detstve, o tom ako boxoval, koľko má doma kníh, predstavil nám svoju knihu Peší záznamník a uviedol nás do tajomstva skladania textu k novej piesni Paľa Haberu. Neuveríte, čo nám predviedol nakoniec.

Na úplný záver nám v priamom prenose ZAREPOVAL a my sme mu nadšene zatlieskali.

Ďakujeme pán Hevier, bolo to veľmi inšpirujúce a milé stretnutie. Tešíme sa, keď Vás budeme môcť opäť pozvať medzi nás a snáď raz aj naživo. Z vďaky Vám posielame našu básničku:

Vďaka kúzlu kamier,

prišiel Daniel Hevier.

Zaklopal na tabuľu,

nespravil nám machuľu.

Vzácny je to človek

a nenosí oblek.

Na záver nám repoval,

s otcom v detstve boxoval.

Spisovateľ je to skvelý,

my sme boli pri ňom smelí.

Povedzme si pravdivo,

chceme ho aj naživo.

ĎAKUJEME

#DanielHevier

#PešíZáznamník

#Spisovateľ

• Oravská knižnica Antona Habovštiaka

• Veľké ĎAKUJEME  patrí pánovi riaditeľovi Oravskej knižnice Antona Habovštiaka Mgr. art. Romanovi Večerekovi za to, že nám veselou formou priblížil život knižnice a porozprávali sme sa o knihách. Pánovi riaditeľovi a celej knižnici posielame malú básničku a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Veselá a radostná

dnes je naša škola,

veľkolepá návšteva

v našej škole bola.

Pán riaditeľ z knižnice,

prišiel opýtať sa,

aké knihy čítame

a či vieme smiať sa.

Tak Oravská knižnica

Antona Habovštiaka

spríjemnila nám dnes deň,

potešila žiaka.

#OravskáKnižnicaAntonaHabovštiaka

#RomanVečerek

• ĎAKUJEME

• Chceme sa poďakovať Okresnému úradu v Žiline, vedúcemu odboru školstva v Žiline PhDr. PaedDr. Dušanovi Galbavému PhD. a PhDr. Soni Hanzlovičovej - Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky za to, že nám zabezpečili potrebné ochranné pomôcky. ĎAKUJEME

#spolutozvládneme

• Valentínsky volejbalový turnaj

• Valentínsky volejbalový turnaj bol skvelým začiatkom prázdnin. V medziskupinovom boji vyhrala IV. skupina, ktorej srdečne gratulujeme

Ako bonus si s víťazom zahrali tety a ujovia - tety psychologičky Ivka a Lenka, ujovia Palo a Majo, teta vychovávateľka Mirka a pridala sa aj teta riaditeľka. Tento zápas mal veľmi dramatický priebeh, kde sa o víťazstvo bojovalo do posledného bodíka. Nakoniec vyhrali deti a musíme uznať, že zaslúžene. Sú to veľkí bojovníci. GRATULUJEME

Za skvelý športový zážitok ďakujeme všetkým zúčastneným, ale hlavne organizátorom - tete Mirke Frankovej a ujovi Majovi Haluškovi. Špeciálne poďakovanie patrí tete Dadke Danišovej za skvelé odpískanie zápasu.

V tomto turnaji boli morálnymi víťazmi všetci zúčastnení, pretože sa správali maximálne športovo a hra sa niesla v duchu fair play.

Viac na:

• Germicídny žiarič

• Dostali sme veľký dar, teda dva dary. Otvorený a zatvorený germicídny žiarič.

Týmto chceme vyjadriť obrovskú vďaku organizáciám - Kto pomôže Slovensku, Komerční banke a nadácii Pontis, ktoré nám tieto, pre nás tak dôležité žiariče darovali.

Žiariče dezinfikujú vzduch od rôznych mikroorganizmov ako sú baktérie, vírusy a prvoky pomocou UVC žiarenia. Naše deti, ujovia a tety tak budú v ešte väčšom bezpečí. ĎAKUJEME .

#ktoPomozeSlovensku,

#KomerčníBanka

#NádáciaPontis

• Škola hrou

• Náš pán učiteľ Roman je veľmi tvorivý. Zostrojil deťom kalorimeter, aby bolo učenie zábavou.