• Škola

• Vyučovací proces je jedným zo základných častí diagnostického procesu, v ktorom pedagóg uskutočňuje diagnostickú a výchovno - vzdelávaciu činnosť. V triede je spravidla 8 detí, vo výnimočnom prípade 9. Postupujeme podľa platných učebných osnov a vzdelávacích programov ISCED1 pre žiakov s mentálnym postihnutím a ISCED2 pre žiakov druhého stupňa základných škô

Na korekciu porúch správania a špecifických porúch učenia využívame na základe Vzdelávacích programov pre deti s poruchami správania  špecifické predmety - terapeuticko-korekčné cvičenia a prevencia sociálno-patologických javov. Na týchto predmetoch spolupracujú vždy minimálne dvaja pedagógovia a venujú sa deťom individuálne, vzhľadom na ich potreby. V prípade potreby sa na týchto predmetov zúčastňuje aj psychológ.

Diagnostická činnosť učiteľa spočíva v pozorovaní žiaka na vyučovaní, ale aj mimo neho.  Veľkou výhodou je individuálna práca s dieťaťom, kedy sa učiteľ zameriava na konkrétne nedostatky vedomostí a pracuje s dieťaťom na ich doplnení.