• Kráľovstvo hmyzu

• S tetou Dadkou a s ujom Majom sme navštívili kráľovstvo hmyzu.

Bola to výstava, na ktorej sme si mohli pozrieť :rôzne druhy tarntúl, motýľov, chrústov z celého sveta.

Najodvážnejší z nás si mohli pohladiť 15cm dlhé pakobylky, ktoré pripomínali suché konáriky, či dokonca vziať tarantulu priamo na ruku.

Súčasne prebiehalo fotenie s najznámejšími osobnosťami show biznisu: hercami, spevákmi, marvelovskými postavičkami najlepšími futbalistami planéty.

Boli ako živí. Podobne sa mohli deti odfotiť s panorámou Londýna a Paríža v pozadí. Prežili sme krásne dopoludnie plné zážitkov pretavených do super fotografií. Posúďte sami.

• MEDZI NAMI - festival

• 10.októbra sme boli v Žiline

Konal sa Festival INKLÚZIE pod názvom MEDZI NAMI.

Do programu sme sa zapojili spolu s našimi deťmi.

Keďže Festival sa konal von na námestí, jeho účastníkmi boli všetci okoloidúci, ktorí sa zapájali do pripravených aktivít. Každý priložil ruku k dielu a spoločne sme vytvorili Strom súdržnosti.

Deti z nášho zariadenia pripravili pre účastníkov festivalu odkazy, ktoré mali veľký úspech a potešili, či povzbudili množstvo ľudí.

Kto z účastníkov festivalu chcel, mohol napísať podobný odkaz pre nás a naše deti. Odkazy sme priniesli našim deťom, a tak sa súčasťou našej Komunity stali na chvíľu všetci, ktorí otvorili svoje a poslali nám milé slová.

Ďakujeme Sekcia pre mládež ŽSK a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

#Inklúzia

#MedziNami

#Inakosť

#SekciaPreMládežŽSK

• INKLÚZIA

• Teta Marcelka, teta Gabika a ujo Majo sa zúčastnili školenia Sekcie pre mládež ŽSK - inklúzia + festivalu Rok inklúzie. Na festivale boli účastníkmi aj naše tety psychologičky s deťmi, ale o tom bude ďalší, samostatný status.

Odnášame si pocit radosti a spolupatričnosti, tiež celú hŕbu nápadov ako obohatiť prácu s našimi deťmi. Ako ponúknuť iný pohľad na inakosť a nájsť v každom z nás to, čo nás spája.

Cestou inklúzie nás sprevádzali:

Soňa Holúbková,

Marcel Rypák

Adam Vyšný,

Katka @brnoforyou

Marty EVS

#Inklúzia

#Inakosť

#SekciaPreMládežŽSK

#MedziNami

• V JABLKU a TUKAN

• 🔊Mali sme skvelý deň (nie, nepovedal to Macko PÚ🐻), povedali to naše deti👧, ktoré dnes skúsili lietať🦇 .
            Na návštevu k nám prišiel Dávid Králik 🐇- učiteľ, mentor, supervízor, spisovateľ a hlavne dobrý človek s veľkým srdcom ♥️.
            Rozprával nám o svojich knihách - "V Jablku" a "Tukan" - no, rozprával. Lietali sme, riešili sme hlavolamy, pozerali sme sa do svojho vnútra, zamysleli sme sa nad mnohými otázkami ako napríklad:
            ✅Na čo sa najviac teším?
            ✅Komu pomôžem a ako?
            ✅Čo skúsim?
            ✅Komu spravím radosť a čím?
            Ďakujeme ti Dávid, radi ťa o5 uvidíme.🥰
          • LIPTOVSKÉ MÚZEUM

• 3.10.2023 poviedli kroky žiakov IV.DS s tetou Mirkou B. do Liptovské múzeum v Ružomberku, na pútavú prednášku o jednej zo žien z rodiny Houdekovcov. PORTRÉT AJ OSUD PORTRÉTOVANEJ DÁMY RUŽENY ANNY HOUDEKIVEJ nám priblížil kunsthistorik a poverený riaditeľ Liptovského múzea Mgr. Rastislav Molda, PhD.

Pútavo nám hovoril o dáme na obraze, ktorá pochádzala z významnej liptovskej rodiny Makovickovcov a vydala sa do rodiny Houdekovcov, druhej významnej liptovskej rodiny.

Aj touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať pánovi riaditeľovi, že nám umožnil zúčastniť sa takej pútavé prednášky bez vstupného, ktoré poňal ako sponzorský dar naším deťom.

Ešte raz veľmi pekne ĎAKUJEME

• KRIŽOVATKY 2023

• Zúčastnili sme sa na medzinárodnej odbornej konferencie pod názvom "Križovatky", ktorej nosnou témou bola: "Prevýchova ako dialóg".

Počuli sme mnoho skvelých myšlienok od významných odborníkov z Čiech a Slovenska.

Za pozvanie a organizáciu ďakujeme našim kolegom z Diagnostického centra v Záhorskej Bystrici: PhDr. Viere Hudečkovej PhD., pánovi riaditeľovi Mgr. Martinovi Čepčekovi, nášmu priateľovi a vzácnemu človeku doc. PhDr. Albínovi Škovierovi, PhD.

#DiagnostickéCentrumZáhorskáBystrica

#Križovatky