Ďakujeme firme Izmael.eu, ktorá z mnohých ľudí vybrala práve našu tetu Mirku Frankovú a cez ňu nášmu zariadeniu darovala respirátory FFP2.
Veľké ĎAKUJEME
Ďakujeme firme Izmael.eu, ktorá z mnohých ľudí vybrala práve našu tetu Mirku Frankovú a cez ňu nášmu zariadeniu darovala respirátory FFP2.
Veľké ĎAKUJEME
Valentínsky volejbalový turnaj bol skvelým začiatkom prázdnin. V medziskupinovom boji vyhrala IV. skupina, ktorej srdečne gratulujeme
Ako bonus si s víťazom zahrali tety a ujovia - tety psychologičky Ivka a Lenka, ujovia Palo a Majo, teta vychovávateľka Mirka a pridala sa aj teta riaditeľka. Tento zápas mal veľmi dramatický priebeh, kde sa o víťazstvo bojovalo do posledného bodíka. Nakoniec vyhrali deti a musíme uznať, že zaslúžene. Sú to veľkí bojovníci. GRATULUJEME
Za skvelý športový zážitok ďakujeme všetkým zúčastneným, ale hlavne organizátorom - tete Mirke Frankovej a ujovi Majovi Haluškovi. Špeciálne poďakovanie patrí tete Dadke Danišovej za skvelé odpískanie zápasu.
V tomto turnaji boli morálnymi víťazmi všetci zúčastnení, pretože sa správali maximálne športovo a hra sa niesla v duchu fair play.
Viac na:
K našej práci patrí najmä výchovná činnosť a prevencia rôznych možných závislostí, ktoré sa môžu u našich detí rozvinúť. Ako sa hovorí "lepšie raz vidieť ako 100x počuť." Žiaci mohli prakticky vidieť, čo sa usadí v pľúcach človeka už po jednej cigarete a následne si sami vyhľadávali informácie k projektom ako dlho trvá ľudskému telu, kým sa vyčistí od týchto škodlivín. Ďakujeme za spoluprácu našim tetám psychologičkám. Teta Mirka a IV.DS
Dostali sme veľký dar, teda dva dary. Otvorený a zatvorený germicídny žiarič.
Týmto chceme vyjadriť obrovskú vďaku organizáciám - Kto pomôže Slovensku, Komerční banke a nadácii Pontis, ktoré nám tieto, pre nás tak dôležité žiariče darovali.
Žiariče dezinfikujú vzduch od rôznych mikroorganizmov ako sú baktérie, vírusy a prvoky pomocou UVC žiarenia. Naše deti, ujovia a tety tak budú v ešte väčšom bezpečí. ĎAKUJEME .
Náš pán učiteľ Roman je veľmi tvorivý. Zostrojil deťom kalorimeter, aby bolo učenie zábavou.
Po prázdninách vítame naše deti tak trochu netradične. Vďaka Bohu sme sa vrátili všetci zdraví. Dúfame, že budeme zdraví aj počas celého roka, aby sme mohli pracovať na sebe a zároveň objavovať nepoznané cez nové vedomosti. Do nového roka prajeme všetko len to dobré
Želáme vám požehnané sviatky naplnené pokojom vo vašich rodinách a srdciach.
Vydali sme zvláštne číslo o tom, čo nám korona dala a vzala. Prajeme príjemné čítanie.
Ujo Roman nás naučil ako sa pečú sladučké oplátky. S tetou Marcelkou sme zas vykúzlili slané oplátky.
Naša fotka sa dostala do časopisu Forbes Slovensko (vľavo dole).
Vďaka pomoci iniciatívy #KtoPomozeSlovensku sme naše zariadenie (hlavne na začiatku prvej vlny, keď sa nedalo nič zohnať) zabezpečili časťou ochranných pomôcok a bezdotykovými teplomermi. Momentálne pre nás v spolupráci s inými organizáciami pripravujú ďalšie veľké prekvapenie. Ale zatiaľ psssssst, o tom, potom...
Dnes (05.12.2020) sa nám stala zvláštna vec. Prišiel kuriér a povedal, že nám sv. Mikuláš posiela 10 pizz pre deti. Tak sme zisťovali, v ktorej pizzerii to sv. Mikuláš objednal. Dozvedeli sme sa, že vedenie pizzerie Concordia je v blízkom vzťahu so sv. Mikulášom, ktorý im pošepkal, že naše deti milujú pizzu. Ďakujeme, chutila.
Napriek sťaženej situácii, Mikuláš prišiel. Deti aj pedagógovia sa zrazu zmenili na nadprirodzené bytosti
Simonka a jej nádherný hlas v piesni Aleluja
Viac na:
Vzhľadom na stúpajúci počet ochorení v súvislosti s COVID-19 v SR, sú od začiatku školského roka 2021/2022 návštevy v Diagnostickom centre, Ul. J. Jančeka 32 Ružomberok, do odvolania zakázané.
Za pochopenie ďakujeme
Mgr. Mária Peťová
riaditeľka DgC

Zapojili sme sa do projektu: "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" Chceme tak potešiť starkých, ktorí najmä v týchto časoch potrebujú lásku a pozornosť. Pribalili sme lásku zamestnancov, ktorí vyplnili obsah krabičiek, ale aj lásku našich detí, ktoré vlastnoručne upiekli slané oplátky a niečo pekné vyrobili, či nakreslili.
Naše krabičky prevzala pani doc. PhDr. Irena Kamanová PhD a poputovali do centier sociálnych služieb Via Vitae a Štvorlístok v Ružomberku.
"Násilie na deťoch je fenomén, ktorý často uniká pozornosti spoločnosti. Je preto potrebné zvyšovať informovanosť verejnosti o prejavoch násilia páchaného na tejto mimoriadne zraniteľnej cieľovej skupine. S deťmi a mládežou je nutné komunikovať - aby rozumeli pocitom, ktoré násilné správanie vyvoláva, aby vedeli správne reagovať a aby v prípade potreby dokázali požiadať o pomoc rodiča, učiteľa, vychovávateľa, priateľa alebo odborníka" (MŠVVaŠ SR).
Pripájame sa do boja so šikanou spolu s deťmi, pod vedením tety Marcelky a tiet psychologičiek.
19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa. Slovensko si v oblasti ochrany detí pred násilím zvolilo 19. november za deň, kedy by HLAS DETÍ MALO BYŤ LEPŠIE POČUŤ! Hlas detí je dôležitý.
Bubnovačka s tetou Marcelkou
Pomoc nájdete:
Linka Detskej Istoty 116 111
Linka Detskej Dôvery 0907 401 749
Poradňa pre mladých IPčko https://ipcko.sk/chatova-poradna/
Powered by aSc EduPage